18 април, 2016

Кајмакоски го имитираше Џастин Бибер

Во вчерашната епизода од емисијата „Твоето лице звучи познато“, нашиот Даниел Кајмакоски имаше уште еден одличен настап, имитирајќи ја канадската сензација Џастин Бибер. Пејачот ги отпеа неговите број 1 хитови „Love Yourself“ и „Sorry“, а како изгледаше сето тоа можете да погледнете горе.

После експлозивниот настап како фронтменот на „Рамштајн“, во следната епизода Кајмакоски ќе има задача да имитира уште еден ексцентричен изведувач – вокалистот на британската електронска сензација „Продиџи“, Кит Флинт.Врати се горе ↑