Аудио

27 септември, 2014

Кајли Миног со четири нови песни

Познатата австралиска пејачка Кајли Миног одлучи да го прослави почетокот на својата турнеја „Kiss Me Once“, која пред неколку дена започна со настап во Ливерпул, со тоа што ги почести фановите со дури четири нови песни. За темите насловени „Glow“, „Wait“, „Break This Heartbreak“ и „Chasing Ghosts“, пејачката соработуваше со Фернандо Гарибеј, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.Врати се горе ↑