Македонија

27 јуни, 2013

Јоце Панов потпиша договор со Елена Лука

На само неколку дена пред настапот на реномираниот фестивал „Сунчане Скале 2013“, македонскиот поп пејач Јоце Панов потпиша договор со модната куќа Елена Лука. На големата фестивалска сцена во Херцег Нови, Јоце ќе се појави со стајлинг на Сретен Костиќ (Студио Арт), додека балерината која ќе танцува со него ќе носи креација од единствената Елена Лука.

Покрај договорот со модната куќа, Јоце стана заштитно лице на продавницата iStyle во Македонија, а како подарок доби ексклузивни слушалки Beats by Dre.

„Многу сум среќен што мојата прекрасна балерина ќе блесне во креација на Елена Лука, сигурен сум дека ќе биде најубава таму. Воедно сакам да изразам голема благодарност до iStyle, ми подарија слушалки со кристално-чист звук, па сега насекаде уживам со квалитетна музика“ – изјави Јоце Панов.

Најновите производи од Епл, како и слушалките Beats by Dre во сите бои можете да ги најдете во продавницата на iStyle на влезот во Скопје Сити Мол. Фестивалот „Сунчане Скале 2013“ во живо ќе може да го следите на македонските и регионалните канали со почеток во 21 часот во сабота (29.06.2013).Врати се горе ↑