11 декември, 2014

Јелена Розга со нова женска химна – „Цунами“

Популарната хрватска пејачка Јелена Розга деновиве го претстави својот нов видео запис за темата насловена „Цунами“, чиј автор на музиката и текстот е Душан Бачиќ, аранжманот и продукцијата ги потпишува Бојан Драгојевиќ, а екранизацијата на песната е во режија на Дарио Радусин. 

„Нека ’Цунами’ биде наша женска химна!“, напиша пејачката на Фејсбук претставувајќи го новиот видео запис кој Ве очекува горе.

 Врати се горе ↑