17 декември, 2016

Јелена Розга откри каква е „Модерната жена“

Популарната хрватска пејачка Јелена Розга вчера го објави својот нов албум, па по тој повод беше претставена и насловната тема „Модерна жена“. Како и повеќето нејзини хитови, така и овој е авторско дело на брачната двојка Тончи и Вјекослава Хуљиќ, а за екранизацијата се погрижи нејзиниот долгогодишен соработник Дарио Радусин. Каква е модерната жена според познатата русокоса можете да дознаете горе.

15541258_10154795829594859_4239668222874419396_nВрати се горе ↑