9 април, 2017

Јана ја заврши евровизиската турнеја во Амстердам

После Лондон и Тел Авив, Амстердам беше третата и последна станица од промотивната евровизиска турнеја, во чии рамки нашата претставничка Јана Бурческа во живо ја изведе својата „Dance Alone“, а како изгледаше настапот во холандската престолнина можете да погледнете горе.

Таа исто така беше поканета и на забавата на Генералната организација на евровизиски аматери, или накусо ОГАЕ, каде што пееше и нашата претставничка од 2014 година, Тијана Дапчевиќ.

 

Пред заминувањето за Киев, македонската делегација последниов период ќе го искористи за финализирање на подготовките за претстојниот фестивал. Како што е познато, за евровизискиот настап Јана се подготвува со шведската кореографка Амбра Сучи, која работеше и со победничката од 2012 година, Лорин, а како ќе изгледа „Dance Alone“ на сцената во Киев ќе дознаеме во втората полуфинална вечер на 11 мај, кога Јана ќе настапи под реден број 4. Среќно!

И.Ј.Врати се горе ↑