Аудио 10513448_603422399756456_4392864748502131741_n

22 јули, 2014

„I’m Not The Only One“ е новиот сингл на Сем Смит

Еден од најпрепознатливите нови вокали на британската музичка сцена кој неодамна стана и првиот „најпродаван машки изведувач од Велика Британија во првата недела на американската листа“, популарниот Сем Смит го претстави својот нов сингл од мошне успешниот деби албум In The Lonely Hour“Станува збор за уште една прекрасна балада која го носи насловот „I’m Not The Only One“ и која ќе биде официјално издадена како сингл на 31 август, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑