Македонија

15 ноември, 2018

„I Wanna Get High“ – Слаткаристика со песна ќе го поддржи здружението „Билка“

I Wanna Get High“ е насловот на новиот сингл на Слаткаристика, кој премиерно ќе биде прикажан утре, во рамките на промоцијата на вториот дел од кампањата „Декриминализација СЕГА“ на Здружението за канабис и зелени политики „Билка“. Популарниот хип-хоп уметник ќе биде специјален гостин на настанот што ќе се одржи во малата сала на Универзална сала со почеток од 13.00 часот.

Соодветно со самата тема на новиот сингл, видеото се снимаше во „престолнината на марихуаната“ – Амстердам, а како ќе изгледа и звучи сето тоа ќе дознаеме утре.

I wanna get high! Loading…

Gepostet von Slatkaristika am Samstag, 3. November 2018

 Врати се горе ↑