25 февруари, 2014

И Македонија се вклучи со видео за песната „Happy‏“

Песната „Happy“ на Фарел Вилијамс, која е прва тема со рекорден 24-часовен видео запис и која е номинирана за престижната фисмска награда Оскар, стана толку голем хит и инспирација за креирање на видеа кои станаа вирални и споделени на сите можни социјални мрежи. Станува збор за сниман материјал од многу градови низ светот каде луѓето играат на оваа песна, среќни и опуштени, во нивен препознатлив стил.

По Виена, Белград и други градови низ светот, вакво видео се сними и во Македонија. Видеото е дело на креативците Олег Бојаџиев, Даниел Стоимилов и Коста Андонов, а како изгледа сето тоа можете да погледнете горе.Врати се горе ↑