Аудио

27 јули, 2018

„I Don’t Dance (Without You)“ е новиот хит на Енрике Иглесијас и Матома

Енрике Иглесијас продолжува со успешните летни хитови што нè тераат да танцуваме, а најнов во низата е штотуку објавениот сингл во соработка со колегите Матома и Коншенс, кој го носи насловот „I Don’t Dance (Without You)“. Песната доаѓа неколку месеци по соработката со Питбул за „Move To Miami“, воедно и втора песна на англиски јазик во последниве четири години.

Потенцијалниот летен хит стигна заедно со текстуално видео, а како изгледа и звучи сето тоа дознајте во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑