Настани

18 јануари, 2016

Хуманитарен концерт во клубот „Хавана“

Вечерва, понеделник, 18 јануари, во клубот „Хавана“ од 20 часот ќе се одржи хуманитарен музички хепенинг, во чии рамки ќе настапат „Суперхикс“, „К.У.Р.“, „Бета хаус“, „База 903“, диџеите Чваре, Славе и многу други. Настанот е организиран за помош на битолчанецот Горазд Николоски – Гого, кому му беше дијагностициран малиген тумор на коленото и во моментов е на лекување во Словенија. Водители на настанот се Марко Новески и Нора Шаќири. Влезот чини 150 денари.Врати се горе ↑