Концерт

4 јуни, 2014

Хуманитарен концерт со изворна македонска музика

Во петок (6 јуни) во МКЦ Кино „Фросина“ со почеток од 20 часот ќе се одржи хуманитарен концерт за настраданите од катастрофалните поплави во Србија. На концертот ќе настапи пејачката група при Оркестарот Пеце Атанасовски, пејачката група Веди, а како специјални гости ќе настапат и Ана Костовска, Вера Милошевска (Љубојна) и византискиот хор „Хармосини“.

Влезниците чинат 150 денари.

 Врати се горе ↑