Свет

29 март, 2013

Хулио Иглесијас влезе во Гинис

Легендарниот Хулио Иглесијас (69) ќе влезе во Гинисовата книга на рекорди како Најпродаван Латино изведувач со продадени преку 300 милиони примероци ширум светот. Наградата ќе му ја додели интернационално признатиот кинески пијанист Ланг Ланг, на 1-ви април во Пекинг.

 Иглесијас во неговата долгогодишна кариера има издадено 80 албуми на 14 јазици.

 

 



Врати се горе ↑