28 септември, 2013

Хрватите Бејби Блу продолжуваат со „Провокации“

Хрватскиот рок состав Бејби Блу кој пред неколку месеци дебитираше со нивниот прв сингл насловен „Бјежим“, продолжува со работа на авторски материјал, а резултат од тоа е и вториот сингл „Провокације“, кој исто така доби и свое видео издание. И оваа песна е издадена под етикетата на Croatia Records, а симпатичните и харизматични момци кои се одлично прифатени кај домашната публика, се надеваме дека ќе успеат да се афирмираат во целиот регион.Врати се горе ↑