Свет

13 декември, 2012

Хртс најавија нов албум

Електро поп дуото Хртс (Hurts) го најавија новиот албум за на пролет следната 2013 година. Бендот во март ќе го промовира албумот на турнеја по континенталниот дел на Европа. Тоа ќе биде втор албум на бендот, а ќе го наследи „Happiness“ од 2010 година. За сега нема други детали за албумот, но се надеваме ќе ги дознаеме наскоро. Во продолжение да се потсетиме на големиот хит на дуото, „Wonderful Life“.

 

 Врати се горе ↑