Аудио

7 јануари, 2013

Хртс го објавија новиот сингл „Miracle“

Неодамна беше најавен новиот, втор по ред студиски албум на дуото Хртс (Hurts), насловен „Exile“. Првиот сингл од новото издание беше премиерно претставен во утринската емисија на BBC Радио 1 во петокот, 4-ти јануари, а Вие можете да го преслушате во продолжение синглот насловен „Miracle“.

Извор: NMEВрати се горе ↑