19 ноември, 2012

Холивудски актери се дел од новиот спот на Р.Е.М.

Холивудски актери се  дел од новиот спот на бендот Р.Е.М. Имено, Џејмс Франко го режирираше овој, како и уште еден видео запис за песна од последниот албум на бендот „Collapse Into Now“, а скандалозната Линдзи Лохан се појавува во видео записот за песната „Blue“, кој воедно е и последен спот на бендот.

Членовите на бендот минатата година изјавија дека се задоволни од сè што постигнале до сега во нивната 31-годишна кариера и дека е време секој да тргне по својот пат. Во продолжение погледнете го „Blue“.

 Врати се горе ↑