Македонија

7 февруари, 2013

Холанѓанец пее за Скопје

Деновиве се појави интересно видео во кое холанѓанец пее „Makedonija, we love you!“. Станува збор за Вил Нелеманс, кој е холандски композитор на кој веројатно му се допаднал нашиот главен град, па напишал и песна за него. И самото видео е снимано на локации во Скопје и околината, а интересно е тоа што видеото е дело на Питер Џон Босе. Погледнете како тоа звучи и изгледа.

 

 Врати се горе ↑