Македонија

15 октомври, 2014

„Heavenly“ во Банкок! Културна инвазија на Четкар во Далечниот Исток

После Јапонија, денеска во Тајланд, преку наjголемата музичка куќа во тој регион со седиште во Банкок, „Хитмен џез рекордс“, на најударни локации и музички продавници ширум Тајланд осамна новиот албум на Владимир Четкар испечатен во илјадници примероци!

Ова е историски музички момент за македонската авторска музика и прв пробив на македонски музичар во овие размери на Далечниот Исток (линк: www.hitmanjazz.com). Четкар е опишан како голем музички уметник – композитор и продуцент, гитарист и вокалист кој твори прекрасна позитивна музика и го враќа раскошот на седумдесеттите години на модерен начин.

После Јапонија и Тајланд, се јави голем интерес за издавање на новиот албум на Четкар и на пазарите во Малезија, Тајван и Кина и се надеваме дека наскоро повторно ќе имаме убави вести, јавуваат од менаџментот на познатиот музичар.Врати се горе ↑