Аудио

6 април, 2014

Хардкор верзија на „Drunk In Love“ од Бијонсе

Хит сингловите на музички имиња како што се Бијонсе и Џеј Зи секојдневно добиваат различни преработки, но секако дека најинтересни и невообичаени се преработките на Р’н’Б песни во метал или сличен „хардкор“ жанр. Токму последната соработка на славните сопружници, темата „Drunk In Love“ која се најде на последниот албум на Бијонсе, неодамна беше преработена од страна на американскиот пост-хардкор состав Палисејдс (Palisades), а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑