Концерт

17 декември, 2012

Грин Деј на пролет во Белград

Eден од најголемите и најактуелни светски рок бендови на денешницата, Грин Деј (Green Day), на 27-ми мај ќе настапи на новото издание на „CALLING 2013“, како голем хедлајнер, најави Авалон продукција. Во истата недела Грин Деј ќе настапи на стадионот „Емирати“ во Лондон, а потоа следат фестивалите „Рок ам ринг“, „Рок вертер“, „Пинкпоп фестивал“

Малку е да се каже било што друго, видеото кажува сè. Погледнете го официјалниот трејлер за белградскиот концерт кој е единствен нивен концерт на целиот Балкан, порачуваат од Авалон и најавуваат повеќе детали наскоро.

 Врати се горе ↑