Аудио

10 октомври, 2018

Горан Наумовски: „Би сакал да снимам и цел албум со Горан Папаз“

„Не ме следи“ е насловот на заедничката песна со која Горан Наумовски и Горан Папаз настапија на годинашното издание на фестивалот „Макфест“, кој изминатиов викенд се одржа по 33. пат. Кристијан Габроски е комплетен автор на оваа втора соработка за двајцата Горановци, кои првпат ги здружија силите за минатогодишната „Твој засекогаш“.

„Не ме следи“ – Настап на Makfest2018 со мојот драг пријател Goran Papazz! Втора наша заедничка песна, а се надевам и на заеднички албум! Песна по песна, албум! ;)#makfest2018 #nemesledi #tivesmoda

Gepostet von Goran Naumovski am Samstag, 6. Oktober 2018

 

„Ова е втора наша заедничка песна, а се надевам и на заеднички албум. Песна по песна, албум“, напиша Наумовски споделувајќи ја макфестовската балада, а како звучеше и изгледаше сето тоа на популарниот македонски фестивал дознајте во продолжение. Уживајте!

 Врати се горе ↑