Свет

23 октомври, 2012

Гласај за номинираните на MTV EMA

Потсетување од регионалниот MTV музички канал за сите оние кои досега не успеале да гласаат за овогодинашните номинирани артисти во 17 категории, да гласаат уште денес, гласањето ќе трае заклучно до 9ти ноември 2012. Преостануваат уште дваесетина дена до најголемото гламурозно музичко доживување.

Оваа година Европските Музички Награди ќе се одржат на 11 ноември 2012 во Р.Германија, Франкфурт.

 Врати се горе ↑