Аудио

28 февруари, 2017

„Гезме тамбураши“ го преработија макфестовскиот хит на Симона

Баладата „Како да заборавам“, која на Симона Попоска ѝ ја донесе наградата за најдобра дебитантка на фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ во 2014 година, сега доби одлична преработка благодарение на „Гезме тамбураши“. Оваа одлично освежена верзија на макфестовскиот хит ќе се најде на новиот албум на групата кој ќе го носи насловот „Птицо малечка“, a како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑