Аудио

5 март, 2019

Гесафелстин и Фарел Вилијамс ги здружија силите за „Blast Off“

По одличната соработка со Викенд за темата „Lost in the Fire“, францускиот диџеј и продуцент Гесафелстин деновиве го претстави својот нов сингл насловен „Blast Off“, за кој силите ги здружи со американскиот хитмејкер Фарел Вилијамс. Песната воедно е трет сингл од претстојниот втор албум на Гесафелстин – „Hyperion“ – кој ќе биде објавен на 8 март, а како звучи оваа француско-американска соработка дознајте во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑