Свет

10 ноември, 2012

„Гангнам Стајл“ влезе во Гинис

Мегахитот „Гангнам Стајл“ на јужнокорејската ѕвезда Псај влезе во Гинисовата книга на рекорди како видео со најголем број допаѓања во историјата на сервиот ЈуТјуб. Песната која што беше објавена на 15-ти јули, за само четири месеци им се допадна на 5 милиони корисници.

Песната со најмногу прегледи е „Baby“ на Џастин Бибер со околу 797 милиони преслушувања, додека „Гангнам Стајл“ за сега има 683,281,579 прегледувања, а се предвидува дека до крајот на годината ќе достигне и милијарда.

 Врати се горе ↑