Свет

8 декември, 2012

„Гангнам Стајл“ му донесе 5 милиони фунти на Псај

Глобалниот хит на Псај, „Гангнам Стајл“ му донел богатство од 5 милиони фунти. Според извештаите, јужно-корејската ѕвезда треба да заработи 5.3 милиони фунти до крајот на годината како резултат големата популарност на спотот на YouTube кој досега е виден над 886 милиони пати, со што стана најгледаниот спот во историјата на YouTube. Мегахитот сруши голем број на рекорди и влезе во Гинисовата книга на рекорди.Врати се горе ↑