Аудио

29 јуни, 2013

Франц Фердинанд се враќаат со нов албум

Алекс Капранос, Роберт Харди, Ник МекКарти и Пол Томсон, многу попознати како шкотската инди рок атракција Франц Фердинанд, по летната турнеја го најавуваат своето враќање на музичката сцена со ново издание кое ќе го наследи „Tonight: Franz Ferdinand“ од 2009 година. На албумот насловен „Right Thoughts, Right Words, Right Actions“ кој ќе пристигне на 26-ти август, ќе се најдат 10 нови песни, а деновиве пристигнаа и две студиски верзии од песните „Right Action“ и „Love Illumination“ кои можете да ги слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑