Македонија

9 април, 2013

Фото приказна: „Синестезија“ по петти пат во Хавана

На 06-ти април (сабота) во клуб Хавана, со почеток во 20:00 часот, се одржа петтиот по ред културен настан „Синестезија“, проект кој ги спојува сликарството и музиката во едно. Публиката имаше можност во живо да го проследи творечкиот процес на тројца уметници од поновата генерација:

Симона Ѓоргиева
Владимир Илиевски
Гоце Илиевски

Музичкиот дел од настанот беше резервиран за веќе добро познатите Летечки Пекинезери, а гости на вечерта беа Оливер Јосифовски, како и блуз бендот In the mood. Во рамките на настанот, акцент беше ставен на изложбата на слики од претходните настани. Слики кои беа на продажба и средствата од продадените дела се  донирани во хуманитарни цели. Како изгледаше овој настан погледнете во продолжение.Врати се горе ↑