Аудио

4 јуни, 2014

Филип Божиновски со одлична преработка на хитот „Happy“

Победникот на последната „Потрага по ѕвезди“ која ја организираше М2 Продукција, талентираниот Филип Божиновски деновиве претстави своја преработка на мега хитот „Happy“ од Фарел Вилијамс, песна која се најде на саундтракот за анимираниот филм „Despicable Me 2“, како и на актуелниот студиски албум на Вилијамс. Како звучи верзијата на Божиновски можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

 

 Врати се горе ↑