Видео Music-Video-Kidd-Kidd-50-Cent-Kendrick-Lamar-We-Up

17 февруари, 2013

Фифти Сент ја претстави новата песна „We Up“

Како што се приближува датумот на кој ќе биде објавен долгоочекуваниот петти студиски албум „Street King Immortal“  (закажан за 26-ти февруари) на Фифти Сент, раперот очигледно не сака неговите фанови многу да чекаат. Неодамна за само 2 дена тој ја напиша и сними видео запис за „Financial Freedom“ и тоа по повод 10 години од објавувањето на неговиот деби албум, а сега стигна уште една песна. Станува збор за соработката со Кендрик Ламар и младиот рапер Кид Кид, кој е дел од Џи Јунит.

„We Up“ доаѓа заедно со видео издание, но официјалниот видео запис ќе биде претставен наскоро.

 Врати се горе ↑