Аудио

30 јануари, 2015

„Фифт хармони“ со песна посветена на Мараја Кери

Членките на групата „Фифт хармони“ се големи фанови на Мараја Кери, а тоа го докажаа и со својата нова песна насловена едноставно „Like Mariah“, во кој гостува раперот Тајга. Темата содржи семпл од познатиот хит на Кери – „Always Be My Baby“, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 

Групата, која беше формирана во втората сезона од американскиот „Х фактор“, каде што заврши на 3 место, својот долгоочекуван прв албум ќе го објави на 3 февруари. Покрај оваа песна и хитот кој го потпиша популарната Меган ТрејнорSledgehammer“, изданието насловено „Reflection“ ќе содржи 11, односно 14 песни за луксузната верзија, а комплетниот список Ве очекува во продолжение.

 • 1. “Top Down”
 • 2. “BO$$”
 • 3. “Sledgehammer”
 • 4. “Worth It”
 • 5. “This Is How We Roll”
 • 6. “Everlasting Love”
 • 7. “Like Mariah”
 • 8. “Them Girls Be Like”
 • 9. “Reflection”
 • 10. “Sugar Mama”
 • 11. “We Know”

Лукзусно издание

 • 12. “Going Nowhere”
 • 13. “Body Rock”
 • 14. “Brave, Honest, Beautiful”


Врати се горе ↑