Аудио

26 март, 2018

„Fiesta Latina“ е новиот сингл на „Јасмина и су беле беле“

Веќе ви пишувавме за кубанската група „Јасминa и су беле беле“ (Yasmina y su Bele Bele), во која членува и еден Македонец и чиј нов албум е комплетно снимен и продуциран во Македонија. По најавниот синглTe extraño amor“, составот деновиве ја објави и темата насловена „Fiesta Latina“, која е одлично освежување за овој период. Во песната се зборува за желбата за бегство од секојдневието, а лек за сето тоа е латино-забава, танцување цела ноќ и по некое пивце… Уживајте!Врати се горе ↑