21 декември, 2012

Фар Ист Мувмент го носат Божиќ во Лос Анџелес

Лос Анџелес е град кој најмалку паѓа на памет кога е во прашање Божиќ, бидејќи на овој празник секако повеќе прилега снежна идила. Сепак бендот Фар Ист Мувмент (Far East Movement), кој го паметиме по големиот хит „Like a G6“, се сети да направи една празнична песна за Божиќ во градот на ангелите. Во продолжение погледнете како изгледа „Christmas in Downtown LA“.Врати се горе ↑