7 март, 2017

„Фанк шуи“ го претстави својот „Архетип“

Скопското музичко трио „Фанк шуи“ (Funk Shui) објави видео за нивната нова песна насловена „Архетип“. Продукцијата е на „Фанк шуи“ и „Спит тејк студуиос“ (Spit Take Studios), директор на фотографија е Даниел Калач, а песната е снимена од Ивица Јанкуловски во студиото „Алшар“.Врати се горе ↑