Видео

6 февруари, 2019

Евровизиската победничка Нета има нов сингл

Речиси цела година по објавувањето на победничкиот хит „Toy“, со кој Нета Барзилаи триумфираше на минатогодишната Евровизија во Лисабон, талентираната Израелка деновиве го претстави својот нов сингл насловен „Bassa Sababa“. Станува збор за уште една песна со заразен ритам и рефрен, а сето тоа дополнето со живописно видео што се снимаше во Киев можете да го видите и слушнете во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑