Аудио

23 ноември, 2014

Евровизија 2015: Малта ќе оди во Виена со „Warrior“

По Даниел Кајмакоски и неговата „Лисја есенски, втората земја која ја избра својата песна за Евровизија 2015 е Малта. Боите на малата островска земја ќе ги брани 23-годишната Амбер Бондин, која ќе се натпреварува со песната насловена „Warrior“. Во националниот избор пејачката ги собра максималните поени и од стручното жири и од публиката.

Својата песна ја опиша како „едноставна, мотивирачка порака“, која има за цел „да ги мотивира оние на кои тоа им е најпотребно“, а како звучи „Воинот“ на Амбер можете да слушнете во продолжение.

Извор: eurovision.tv/Фотографија: Фејсбук

 

 Врати се горе ↑