Свет

5 ноември, 2012

Ешли Симпсон најави нов сингл

Помладата сестра на Џесика, пејачката и актерка Ешли Симпсон за следната година го најави и нејзиниот четврт студиски албум, а малку порано од тоа ќе биде претставен и нејзиниот најнов филм „Pawn Shop Chronicles“ во кој ќе ја игра главната улога, како што тоа го направи и во 2008 година во филмот „Bittersweet Wolrd“. 

Симпсон на нејзината официјална веб страница го најави новиот сингл „Bat For a Heart“ кој заедно со видео запис ќе биде промовиран на 21-ви овој месец. Во продолжение погледнете го промотивниот краток спот.

 

 Врати се горе ↑