Македонија

17 ноември, 2013

Енерџи бенд нападнати од 50 лица пред скопската дискотека „Милениум“

Во петокот вечерта скопскиот бенд Енерџи пред својот настап биле пречекани околу 50 тина лица и нападнати. Обезбедувањето реагираше на време и немаше повредени, момците од Енерџи безбедно беа внесени во дискотеката.

Ова беше дел од режијата на новиот видео запис на Енерџи бенд од првиот ден од снимањето. Деновиве се снимаат другите сцени од видео записот кој го снима Ев продукција. Промоцијата ќе биде за помалку од месец дена на австралиската ИНТВ и по другите медиуми кои ја подржуваат македонската музика. Песната насловена „Лудница“ е дело на вокалниот солист на Енерџи бенд, Ѓоко Јовиќ.Врати се горе ↑