Македонија

7 мај, 2018

Елена Ристеска сними дует со руски рапер

Во дует со познатиот руски рапер Кирил од „Ефектив рекордс“, Елена Ристеска ја сними песната „Bitcoin & Gold“. Таа неодамна се врати од Москва, каде што беше на покана на нејзиниот руски колега и е презадоволна од тоа како поминала промоцијата на дуетската песна во Русија.

„Промоција на песната направивме во Москва, на еден од најголемите хип-хоп фестивали ’Мејдеј’, кој традиционално се одржува секоја година на 1 мај, и најчесто го посетува околу 100.000 публика“, изјави Елена за „Женски магазин“, додавајќи дека ова нема да им биде единствена соработка, бидејќи имаат уште неколку заеднички песни.

#mayday #hiphopfestival #moscow #russia #luzhnikistadium @effectiverecords

A post shared by E L E N A ♥️🎵 (@elenaristeskaofficial) on

#mayday #moscow #russia #hiphopfestival

A post shared by E L E N A ♥️🎵 (@elenaristeskaofficial) on

Раперот на чија песна гостува е и нејзин менаџер надвор од Македонија, односно во повеќе земји го промовираше сè уште актуелниот хит „Tequila And Lemon“, чиј ремикс го направи руското диџејско дуо „Беверли пилс мјузик“.Врати се горе ↑