Македонија

10 ноември, 2014

Елена како Џеј Ло победи во петтата епизода на „Твоето лице звучи познато“

Имитирајќи ја латино дивата со најпознатиот задник на светот, Елена Ристеска победи во синоќешната петта епизода на шоуто „Твоето лице звучи познато“. Пејачката го изведе актуелниот хит на Џеј Ло, „Booty“, а со победата освои 1000 евра, кои ги донираше во Домот за деца без родители „11 Октомври“. 

Како изгледаше нејзиниот настап можете да погледнете на овој линк.Врати се горе ↑