Концерт

17 март, 2017

„Елементал“ и Скопје 10 години љубов

Хрватскиот бенд „Елементал“ оваа сабота подготвува изненадување за своите фанови во Македонија. 18 март, ВИП арената „Борис Трајковски“ е местото каде што „Елементал“ ќе прослават 10 години од својот прв настап во Скопје со нивното концертно шоу „Денот Е“.

После сите успешни клубски свирки, за првпат настапуваат на голем концерт во Македонија каде што ќе ги испеат сите најголеми хитови од претходните 19 години, како и песните од најновиот албум „Тјело“.

елементал3

Влезниците во претпродажба може да се купат по цена од 300 денари, а потоа по 400 денари во „Пола Југотон“ и на продажните места на „Купи карти за сè“. Почетокот на концертот е закажан за 20.30 часот.

19 години од нивното постоење, 10 години во Скопје рима, ритам и музика со „Елементал“.

елементал2Врати се горе ↑