Аудио

5 ноември, 2012

Ел Ел Кул Џеј се враќа со нови песни

Раперот Ел Ел Кул Џеј (LL Cool J) го најави неговото враќање на музичката сцена уште минатиот месец со синглот „Ratchet“ и соопштението дека до крајот на годиината ќе го објави новиот тринаесетти по ред студиски албум со налсов „Authentic Hip Hop“. За сега не е познат тимот и спосокот на соработници кои ќе стојат позади овој проект, а деновиве излезе и вториот сингл „Take It“ каде што гостува Џо, а продукцијата ја потпишуваат Трекмастерс.

Во продолжение преслушајте ги двете нови песни од раперот.

LL Cool J – Ratchet

 

LL Cool J feat. Joe – Take It

 Врати се горе ↑