18 декември, 2012

Ел Ел Кул Џеј има нов спот

Раперот Ел Ел Кул Џеј (LL Cool J) уште во јуни годинава започна да работи на неговиот триенаесетти по ред студиски албум „Authentic Hip-Hop“, закажан за 12-ти февруари следната година, кој го најавија два синглови – „Ratchet“ и „Take It“, а за втората вчера беше промовиран и видео запис. Покрај овие две песни, на албумот ќе се најдат уште 13 други нумери. Во прилог погледнете гo новиот спот за „Take It“ кој е во соработка со Џо.Врати се горе ↑