Концерт

28 ноември, 2014

Ексклузивен клупски концерт на „Темпера“ во Скопје!

Mакедонскиот бенд „Темпера“ ќе го одржи својот прв целовечерен концерт во Скопје, јавуваат од „Авалон продукција“. За локација е избрана интимната клупска атмосфера во клубот „Станица 26“. Концертот ќе се одржи на 20 декември (сабота) со почеток во 21 часот, а влезниците по цена од 300 денари ќе бидат пуштени во продажба од 1 декември (понеделник).

Во продолжение уживајте со нивниот прв сингл „Пластични кули“!Врати се горе ↑