Аудио

18 февруари, 2015

Џоле ќе Ви каже што мисли за „Некои луѓе“

Момчето кое е дел од „Токсиколози“ и кое прави „повеќе за хип-хоп“, Џоле деновиве ја објави својата нова песна насловена „Некои луѓе“. Автор на музиката е Симон Кипровски, кој се погрижи и за миксот и мастергингот на траката, а текстот е на самиот Џоле. Песната е снимена во „Дром рекордс“, а што мисли Џоле за „некои луѓе“ можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑