31 јули, 2016

Џоџо се враќа со нов сингл во соработка со Виз Калифа

После подолга пауза од музичката сцена, американската пејачка Џоџо се враќа со нов сингл како најава за долгоочекуваниот, трет по ред студиски албум насловен „Mad Love“. Станува збор за темата „F*ck Apologies“, во која гостува хип-хоп ѕвездата Виз Калифа, а за екранизацијата се погрижи режисерот Франческо Кароцини, кој работел и на видео записи за Бијонсе и Лана Дел Реј.

jojo-fuck-apologies-2016

Албумот „Mad Love“ ќе пристигне на 14 октомври, а видео најавата за долгоочекуваното издание ве очекува во продолжение.Врати се горе ↑