14 октомври, 2014

Џеси Џеј ја претстави „Ain’t Been Done“ во акустично издание

Џеси Џеј вчера го претстави својот трет студиски албум  насловен „Sweet Talker“, кој го најави со сингловите „Bang Bang“ и Burnin’ Up“а по повод објавувањето на новото издание пејачката ги почести своите фанови и со акустична верзија на нумерата „Ain’t Been Done“. Како звучи сето тоа можете да слушнете горе, а оригиналната верзија потпишана од Дејвид Гемсон (Кеша, Кели Кларксон, Адам Ламберт), Емили Ворен и Скот Харис, можете да ја слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑