Свет

6 јануари, 2013

Џенифер Лопез најави нов албум

Светската ѕвезда Џенифер Лопез која на 22-ри декември ја заврши нејзината концертна турнеја „Dance Again World Tour“, започна со работа на нов материјал за нејзниот осми по ред студиски албум кој треба да излезе во текот на оваа година. Лопез го изјавила ова на нејзиниот профил на Твитер, а продуцентот RedOneкој ќе биде извршен продуцент на новото издание, за MTV News рекол дека „во албумот ќе има песни од повеќе стилови и жанрови, вклучувајќи урбан/хип-хоп и комерцијална музика, нешто слично како соработките со Џа Рул (Ja Rule), како и карактеристичниот латино звук“.

 Врати се горе ↑