19 март, 2017

Џејсон Деруло и Ники Минаж со шарено видео за „Swalla“

Џејсон Деруло и колегите Ники Минаж и Тај Дола Сајн снимија видео запис за нивната заедничка песна насловена „Swalla“, која на 24 февруари беше објавена како прв сингл од неговиот петти по ред студиски албум. Шареното видео, кое потсетува на култните спотови на Роберт Палмер, го режираше Гил Грин, а како изгледа сето тоа можете да погледнете горе.

 Врати се горе ↑